رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 04 آذر 1399 - 15:41

نوای جنوب:متهمان در بازجویی‌های پلیس به ۷۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری از شهروندان با این روش اعتراف کردند و تا کنون ۵۰ نفر مالباخته شناسایی شده است.

نوای جنوب:فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: اعضای یک باند حرفه‌ای کلاهبردار که در سایت دیوار با روش‌های مختلف گرفتن بیعانه، کارت‌های اجاره‌ای و معاملات دروغین فعالیت می‌کردند دستگیر شدند.سردار خلیل واعظی بیان داشت: با تلاش کارآگاهان سایبری در پلیس فتا اعضای یک باند کلاهبردار حرفه‌ای که با تبلیغ فروش و درج آگهی دروغین فروش تجهیزات دیجیتیال شامل لب تاب و گوشی تلفن همراه با قیمت نازل در سایت‌های واسط اینترنتی نظیر دیوار و شیپور، از متقاضیان خرید، مبالغی را با عنوان بیعانه دریافت می‌کردند، شناسایی شدند.

وی افزود: اعضای این باند با درج آگهی دروغین فروش کالا‌های مورد نیاز مردم در سایت‌های اینترنتی و به بهانه نگه داشتن کالا برای خریدار و عدم فروش آن‌ها به متقاضی دیگر، مبلغی را به عنوان بیعانه دریافت می‌کردند و دیگر پاسخگوی تماس‌های خریدار نبودند.

سردار واعظی گفت: با اقدامات فنی کارشناسان و کارآگاهان پلیس فتا، مالکان کارت حساب‌هایی که مالباختگان به آن‌ها مبالغی را واریز کرده بودند شناسایی و مشخص شد که این افراد، فریب اعضای این باند کلاهبرداری را خورده و در قبال در اختیار گذاشتن مشخصات و بعضا کارت حساب خود به صورت اجاره ای، مبالغ اندکی را به صورت ماهیانه دریافت کرده اند.

وی افزود: کلاهبردارن با اغفال صاحبان حساب‌های مذکور با این عنوان که برای بالابردن اعتبار و اهمیت فروشگاه اینترنتی خود نیاز به اجاره کارت حساب آن‌ها داشته و از سهل انگاری و طمع این افراد سوء استفاده مجرمانه می‌کردند.

سردار واعظی گفت: با پیگیری‌های شبانه روزی افسران سایبری پلیس فتا، هویت سرکرده واعضاء این باند کلاهبرداری، شناسایی و سردسته این باند که اهل و ساکن یکی از استان‌های مرکزی کشور بود، در یک عملیات اطلاعاتی پیچیده به محض ورود به استان دستگیر و همزمان دو تن از اعضای دیگر این باند در شهرستان بوشهر و یکی از شهرستان‌های جنوبی استان در مخفیگاه هاشان دستگیر شدند.

وی افزود: از مخفی گاه متهمان کلاهبردار، چندین دستگاه انواع گوشی تلفن همراه هوشمند و ساده وچندین قطعه سیم کارت و کارت‌های بانکی که در ارتکاب جرم از آن‌ها استفاده می‌کردند کشف شد.

سردار واعظی با اشاره به اینکه متهمان در بازجویی‌های فنی به ۷۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری از شهروندان با این روش اعتراف کرده اند. اضافه کرد: تا کنون ۵۰ نفر مالباخته از سراسر کشور شناسایی شده است.

وی گفت: با توجه به تعداد مالباختگان، تجهیزات کشف شده از مخفیگاه متهمان و مدارک موجود، برآورد می‌شود حجم مالی کلاهبرداری توسط اعضای این باند بیشتر از مبالغ اعلام شده در اعترافاتشان باشد که نیازمند بررسی‌های تکمیلی است.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
کلاهبرداری

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار