رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 17 مهر 1399 - 12:26

نوای جنوب:فرمانده انتظامی شهرستان دیّر از کشف یک فقره زمین‌خواری و تصرف در اراضی ملّی به ارزش سه میلیارد ریال خبر داد.

نوای جنوب:سرهنگ مهدی نظریه با اعلام این خبر گفت: برابر خبر رسیده مبنی بر اینکه فردی در روستای بردخون با تصرف غیر قانونی ۲ هزار و ۱۵۵ متر مربع از اراضی ملی اقدام به کشاورزی در این زمین می کرد، در همین راستا رسیدگی به موضوع در دستورکار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی به همراه نماینده اداره منابع طبیعی به محل اعزام شدند، افزود: طبق شواهد و مدارک، متهم اقدام به تخریب ارضی ملی و تسطیح زمین مذکور کرده که هیچ گونه مدرک مالکیتی نداشته و جزء اراضی ملی بود، که در همین راستا با دستور قضائی از ادامه کار وی جلوگیری شد.

فرمانده انتظامی شهرستان دیر با اینکه ارزش این زمین سه میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ نظریه اعلام کرد: انجام گشت زنی مستمر بر اراضی ملی از سوی یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی و منابع طبیعی و برخورد قاطع دستگاه قضائی با متصرفین اراضی ملی، اتخاذ سیاست های کیفری مناسب در برخورد با پدیده زمین خواری، اطلاع رسانی و بهره گیری از سیستم های اطلاعاتی، کدهای رهگیری، نظارت و افزایش هزینه جرم در برخورد با زمین خواران را از راهکارهای مهم پیشگیری از سوءاستفاده افراد فرصت طلب از اراضی ملی دانست.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
دیر

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار