رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 09 مهر 1399 - 13:51

نوای جنوب: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به موج سوم بیماری کرونا گفت: مبتلایان به بیماری و ویروس کرونا این هفته نسبت به هفته گذشته ۲۵ درصد در استان بوشهر افزایش یافته است.

نوای جنوب:سعید کشمیری صبح امروز در نشست ستاد کرونای استان بوشهر با تسلیت شهادت هفتمین شهید مدافع سلامت "زهرا رگبار" از پرستاران 30 سال خدمت استان بوشهر اظهار داشت: زهرا رگباری که اواخر خدمت خود را در بیمارستان خلیج فارس بوشهر می‌گذراند در رسیدگی به بیماران کرونایی، به این ویروس مبتلا شد و پس از 30 سال خدمتگزاری صادقانه جان خود را تقدیم کرد و به شهادت رسید.

تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر 25 درصد افزایش یافت

وی با تاکید بر توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: بیماری کرونا برای همه آحاد جامعه خطرناک است که تنها راه مصون ماندن از این ویروس رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه "تاکنون در جهان بیش از یک میلیون نفر به سبب بیماری کرونا فوت کرده‌اند" خاطر نشان کرد: 25 هزار فوتی کرونایی کشور دردناک و غم‌انگیز است که نشان می‌دهد در صورت رعایت نکردن پروتکل بهداشتی با بیماری کووید 19 مبتلا می‌شوید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه "اکنون برخی شهرستان‌های استان بوشهر در مرحله قرمز قرار دارند" گفت: در موج اول ویروس کرونا استان بوشهر آنچنان دچار مشکلاتی نبود ولی در موج دوم این ویروس که از اواسط خرداد ماه آغاز شد شاهد افزایش مبتلایان، بستری ها و فوتی‌ها بودیم.

کشمیری، با اشاره به آغاز فصل پاییز و موج سوم بیماری کرونا بیان کرد: بر اساس آمارهای موجود مبتلایان به بیماری کرونا در این هفته نسبت به هفته گذشته 25 درصد در استان بوشهر افزایش یافته است.

وی، از کاهشی شدن فوتی‌های کرونایی استان بوشهر خبر داد و افزود: فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر این هفته نسبت به هفته گذشته کاهش یافت؛ هر چند بیماران بستری کرونایی روند ثابتی داشته است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر، با بیان اینکه "بیماران کرونایی در کشور در حال افزایش است" گفت: اکنون یک‌هزار 397 مدرسه در استان بوشهر فعال است که در این مدارس 84 درصد از پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از استفاده 90 درصدی از ماسک در مدارس خبر داد و بیان کرد: گندزدایی مدارس و وضعیت آبخوری‌ها و توزیع مواد بهداشتی در فضاهای آموزشی بهتر شده است.

کشمیری، با بیان اینکه "برخی دانش آموزان و فرهنگیان به کرونا مبتلا شده‌اند" تصریح کرد: در صورتیکه یک نفر در کلاس به کرونا مبتلا شود آن کلاس به مدت دو هفته و  اگر 2 کلاس به بیماری کرونا مبتلا شوند آن مدرسه به مدت دو هفته تعطیل می‌شود.

وی، وضعیت رعایت پروتکل بهداشتی در مدارس، ادارات، بانک‌ها و حمل و نقل عمومی در استان را مورد اشاره قرار داد و افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ادارات، بانک‌ها، حمل و نقل عمومی و مدارس بهتر شده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر، رعایت نکردن پروتکل بهداشتی در صنوف را جرم دانست و تاکید کرد: صنوفی که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نکنند تخلف محسوب و با دستور دستگاه قضا  کسب و کار آنها پلمب  و جریمه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه پارس جنوبی و نیروگاه اتمی بوشهر دارای بیشترین جمعیت شاغل بهترین عملکرد در برابر کرونا داشته است خاطر نشان کرد: نیروگاه اتمی بوشهر با وجود اینکه نیروهای خارجی در آن رفت و آمد می‌کند ولی توانسته بیماری کرونا را مهار و مدیریت کند و در این راستا پارس جنوبی با بیشترین جمعیت شاغل عملکرد خوبی در برابر کرونا داشته چراکه تاکنون هیچ شرکت و صنایعی به سبب کرونا تعطیل نشده است.

کشمیری، با تاکید بر مسئولیت اجتماعی همگانی در برابر کرونا گفت: باید همه مردم با رعایت پروتکل بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک زمینه شکستن زنجیره انتقال بیماری کرونا را فراهم کنند.

وی با اشاره به موج سوم بیماری کرونا گفت: مبتلایان به بیماری کرونا در این هفته نسبت به هفته گذشته 25 درصد در استان بوشهر افزایش یافته است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر، از کاهشی شدن فوتی‌های کرونایی در استان خبر داد و تاکید کرد: هر چند فوتی‌ها در این هفته نسبت به هفته گذشته کاهشی شده ولی باید دستورالعمل بهداشتی برای ادامه این روند مورد توجه همه مردم قرار بگیرد.کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار